Pažymėjimų, brandos atestatų išdavimas juos praradus

Nuo 2023 m. gegužės 1d.  pažymėjimai ir brandos atestatai yra skaitmeniniai.

Buvęs mokyklos/gimnazijos mokinys, pametęs ar kitaip praradęs pažymėjimą, brandos atestatą ir/ar jo priedą, jų dublikatą, išduotą iki 2023 m. gegužės 1 d., gimnazijos direktoriui įteikia prašymą gauti skaitmeninį pažymėjimą ar skaitmeninį brandos atestatą, nurodydamas originalo ar jo dublikato (sudaryto blanke ar popieriuje) išdavimo metus.

Skaitmeniniai pažymėjimai ar skaitmeniniai brandos atestatai išduodami vadovaujantis gimnazijos  saugomais veiklos dokumentais. Skaitmeniniame pažymėjime ar skaitmeniniame brandos atestate  įrašomi visi asmeniui anksčiau įteikto išsilavinimą patvirtinančio dokumento duomenys (nekeičiama nei asmens pavardė, nei kt. duomenys). Jeigu asmens duomenys skiriasi ir yra kitokie nei išsilavinimą patvirtinančiame dokumente, pateikiamas asmens duomenų pakeitimo dokumentas (santuokos/ištuokos liudijimas ar kt.).

Jei asmuo prašo pakeisti pažymėjimą, brandos atestatą ir jo priedą, jų dublikatus, spausdintus popieriuje ar blanke, į atitinkamą skaitmeninį, pareiškėjas prie prašymo prideda (sugrąžina) keičiamą pažymėjimą ar brandos atestatą, jo priedą, dublikatą.

Vietoj turėto brandos atestato ir jo priedo, sudaryto/spausdinto blanke, nuo 2023 m. gegužės 1 d. išduodamas vienas dokumentas – skaitmeninis brandos atestatas.

Asmeniui, praradusiam tik brandos atestato priedą, sudarytą blanke, pateikus gimnazijos  vadovui prašymą ir turimą brandos atestatą, išduodamas atitinkamas skaitmeninis brandos atestatas.

Skaitmeninis pažymėjimas ar skaitmeninis brandos atestatas išduodamas ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

Pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai tapatybės atpažinimo priemonėmis prisijungę prie Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro (DAKPR) https://www.dakpr.smm.lt  (Skaitmeninių pažymėjimų paieška (meniu punktas) → Elektroniniai valdžios vartai (melsvas mygtukas), gali peržiūrėti jam išduotą mokymosi pasiekimus įteisinantį dokumentą, jį atsisiųsti ir  atsispausdinti popieriuje.

Užsisakyti skaitmeninį pažymėjimą galima gimnazijos  raštinėje pateikus prašymą (galima užpildyti vietoje, gimnazijos raštinėje) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Jeigu prašymą dėl pažymėjimo išdavimo pildo  kitas asmuo, jis privalo pateikti Lietuvos Respublikos įstatymo nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą.

Daugiau  informacijos tel. (8 387) 51 112 arba el. p. rastine@svencioniugimnazija.lt