Mokinių maitinimas

Už mokinių maitinimą atsakingas asmuo

socialinė pedagogė Teresa Godlevskienė.

NEMOKAMO MAITINIMO ORGANIZAVIMAS

Dėl nemokamo maitinimo mokinių tėvai turi kreiptis į seniūniją pagal savo deklaruojamą gyvenamąją vietą. Mokykla, gavusi sprendimą iš Socialinės paramos skyriaus dėl nemokamo maitinimo skyrimo, pradeda maitinti vaiką.

2024  rugsėjo 25d. duomenimis, nemokamą maitinimą gimnazijoje gauna 253 mokiniai.

IŠRAŠAS IŠ

ŠVENČIONIŲ ZIGMO ŽEMAIČIO GIMNAZIJOS

VAIKŲ MAITINIMO ORGANIZAVIMO  TVARKOS APRAŠO

V.  NEMOKAMO  MAITINIMO  ORGANIZAVIMAS

32. Nemokamas maitinimas, atsižvelgiant į mokinių šeimų pajamas ir kreipimąsi dėl socialinės paramos skiriamas:

32.1 nemokami pietūs skiriami mokiniams, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės 1.5 VRP;

33. Kitais nustatytais atvejais –: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, mokiniui iš tris ir daugiau vaikų auginančios ar neįgaliųjų tėvų šeimos, neįgaliems mokiniams, lankantiems mokyklų lavinamąsias klases, atsižvelgiant į šeimų gyvenimo sąlygas, nemokamas maitinimas skiriamas mokiniams:

33.1. nemokami pietūs, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei              2 VRP dydžiai 2 VRP dydžiai;

34. Asmenų prašymus piniginei socialinei paramai nagrinėti svarsto rajono savivaldybės administracijos komisija.

35. Nemokamo maitinimo kainą pagal mokinių amžiaus grupes nustato rajono savivaldybės administracijos direktorius.

36. Mokiniams vietoj nemokamo maitinimo negali būti išmokami pinigai.

37. Mokiniams nemokamas maitinimas gali būti teikiamas:

37.1. vasaros atostogų metu gimnazijoje organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose;

37.2. kai mokiniui, turinčiam teisę gauti nemokamą maitinimą, sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos (GKK) sprendimu ar gimnazijos direktoriaus įsakymu skiriamas nuotolinis mokymas, kai mokinys negali valgyti mokykloje dėl kitų sveikatos problemų, nutarus VGK ir patvirtinus direktoriaus įsakymu, nemokami pietūs (pusryčiai, pavakariai), esant pareiškėjo prašymui gali būti teikiami atiduodant pietus (pusryčius) į namus.

37.3. karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu nemokamas maitinimas organizuojamas remiantis Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos 2020 m. rugpjūčio 19 d. raštu Nr. (1.1.11E-02)SD-4332,  Nr. SR-3842 „Dėl mokinių maitinimo organizavimo ekstremalios situacijos, ekstremaliojo įvykio ir (ar) karantino metu metodinėmis rekomendacijomis“.

38. Už nemokamo maitinimo organizavimą atsakingas asmuo, kuris:

38.1. vykdo nemokamo mokinių maitinimo apskaitos kontrolę, šalina pasitaikančius piktnaudžiavimo atvejus;

38.2. atsakingas už nemokamą maitinimą asmuo, gavęs sprendimą dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo, elektroninėje sistemoje pažymi, kad mokinys gauna nemokamą maitinimą;

38.3. atsakingas už nemokamą maitinimą asmuo iki kiekvieno mėnesio 5 d. pildo mokinių nemokamo maitinimo žurnalą SPIS programoje,

38.4. kiekvieno mėnesio pabaigoje derina su valgyklos vyriausiuoju virėju lėšų, skirtų mokinių nemokamam maitinimui, panaudojimą.

38.5. iki kiekvieno mėnesio 5 d. rajono savivaldybės administracijos Biudžetinių įstaigų centralizuotos buhalterijos skyriui teikia informaciją apie praėjusį mėnesį panaudotas lėšas, skirtas mokinių nemokamam maitinimui, ir nemokamą maitinimą gavusius mokinius (ataskaitą iš SPIS programos.