Pamoka Trakų salos pilyje

• Paskelbta: 2024-10-17
  • Kategorija: Aktualijos

Pamokos už mokyklos ribų paįvairina ugdymo procesą, suteikia galimybę mokiniams teorines žinias pritaikyti praktikoje. Juk perskaityti aprašymą, pažiūrėti paveikslėlį, nuotrauką, schemą yra gerai, o pamatyti pačiam – tai analizuoti, jausti, išgyventi, vadinasi, geriau įsiminti. Be to, netradicinė ugdymo aplinka teikia teigiamų emocijų, moko bendrauti, bendradarbiauti.

Spalio 16 dieną Ia klasės mokiniai lankėsi Trakų salos pilyje ir dalyvavo integruotose pamokose, kurios išliks jų atmintyje ilgam. Apsupta vaiskių ežerų, apjuosta vaizdingų pakrančių, Trakų salos pilis mena didingus XV a. Lietuvos istorijos laikus. Manoma, kad pilį XIV a. pradėjo statyti Kęstutis, o XV a. I pusėje baigė jo sūnus Vytautas. XV a. ši pilis (kaip ir Trakų pusiasalio pilis) buvo viena iš LDK valdovų rezidencijų. Dabar pilis atstatyta ir yra vienas populiariausių Lietuvoje turistų lankomų objektų; pilyje vyksta įvairios šventės, veikia archeologinė ir istorinė ekspozicijos, medžioklės muziejus. Prie pilies saloje įkurtas parkas. Didinga senove alsuojanti vietovė suteikė mokiniams daug emocijų, be to, jie pagilino istorijos, dailės, biologijos, geografijos, literatūros dalykų žinias.

Ia klasės vadovė Lilija Rutkovskaja