Respublikinis piešinių konkursas „Gyvenkime tvariai“

• Paskelbta: 2023-04-06
  • Kategorija: Konkursai

Dažnai girdime žodžius tvarumas, tvarus gyvenimo būdas, bet ar tikrai žinome ir suprantame, ką tai reiškia? Kas yra tvarus vartojimas, kaip galime prisidėti prie tvarios aplinkos kūrimo?

Kovo mėnesį mūsų gimnazijos 1–4 klasių dailės būrelių mokytojos Edita ir Danguolė pakvietė Lietuvos pradinukus pakalbėti apie tvarumą ir sukurti piešinį ar plakatą konkursui ,,Gyvenkime tvariai“.  Sulaukėme meniškų ir informatyvių darbų iš 12 Lietuvos mokyklų. Juose atsispindėjo vaikų požiūris į tvarią aplinką, gamtosaugą ir noras gyventi švarioje aplinkoje. Smagu, kad vaikai žino, kaip ženklinami ekologiški produktai, kokie yra perdirbamų pakuočių ženklai, suvokia, kad šiukšles privalome rūšiuoti, nešiukšlinti nei kieme, nei gamtoje, kad galime dar kartą panaudoti daiktus. Mokinių piešinius ir plakatus apžiūrėjo bei prizais nugalėtojams pasirūpino VMU Švenčionėlių regioninio padalinio vadovas Giedrius Grincevičius ir medienos ruošos bei prekybos vadovas Linas Novikas. Jie išrinko labiausiai temą atitinkančius darbus ir pabrėžė, kad  visi kartu, pradėdami nuo savęs, nuo kasdienių įpročių turime prisidėti prie tvarios aplinkos puoselėjimo. O tada ir gyvensime tvariai!

Kviečiame aplankyti parodą „Gyvenkime tvariai“, veikiančią gimnazijos ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo korpuse (Lentupio g. 32).

Nuoširdžiai sveikiname konkurso nugalėtojus ir jų mokytojus:

Gustę Bartusevičiūtę, Radvilą Rakauską, Saulę Peštenytę, Kristupą Marcinkevičių, Luknę Stanulytę – 1 kl., Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla, mokytoja Aušra Gudaitienė.

Saulę Tverijonaitę – 1 kl., Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, mokytoja Jurgita Urbanavičienė.

Milėją Trasevičiūtę – 1 kl., Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, mokytoja Danguolė Sadaunykienė.

Viltę ir Liepą Zenkevičiūtes – 2 kl., Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, mokytoja Edita Novikienė.

Radvilę Lukoševičiūtę, Emanuelą Gargasaitę – 3 kl., Druskininkų ,,Atgimimo“ mokykla, mokytoja Ingrida Austrotienė.

Roką Matkų, Lėją Perlą Petrulytę – 3 kl., Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, mokytoja Edita Lukaševičienė.

Kamilę Trasevičiūtę, Eimilę Andriukonytę – 4 kl., Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, mokytoja Lina Lukšonienė.

Faustą Gumauską, Luką Aleksaitę – 4 kl., Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, mokytoja Vida Baublytė.

Danguolė Sadaunykienė ir Edita Novikienė