„Rašyti eiles nėra lengva –/ Kaip žmogui pagalbos prašyti“ (K. Zubovaitė)

• Paskelbta: 2024-04-28
  • Kategorija: Konkursai

Kamilė Zubovaitė, 5a klasės mokinė, Lietuvos mokinių jaunųjų poetų kūrybos konkursui „Raktažolė“, kurį jau nuo 1999 metų rengia Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, kaip ir kiti pretendentai į Mažąją Pauliaus Širvio premiją, pateikė 5 savo kūrybos eilėraščius. Geriausių darbų autoriai ir jų mokytojai balandžio 26 d. buvo pakviesti atvykti į finalinį renginį Zarasuose. Vertinimo komisiją bei organizatorius sudomino jaunosios kūrėjos Kamilės eilėraščiai, tad mergaitė  ir jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Angelė Burokienė vyko į Zarasus bei Stelmužę.

Susitikę Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos Kūrėjų klube jaunieji kūrėjai bendravo vieni su kitais, sėmėsi patirties iš žinomų poetų, vėliau Stelmužės bažnyčioje prie senojo ąžuolo papasakojo apie save ir skaitė savo kūrybą. Kamilė prisistatydama sakė: „Draugai dažnai manęs klausia, kaip tu moki rašyti tuos eilėraščius. Aš į jų klausimus atsakau irgi eilėraščiu:

Paimkite juodą rašiklį

Ir baltą popieriaus lapą,

Suraskite daug įkvėpimo,

Įdėmiai žiūrėkit pro langą.

Kai rasit, iš karto suprasit,

Ką noriu aš jums pasakyti:

Rašyti eiles nėra lengva –

Kaip žmogui pagalbos prašyti.“

Po to padeklamavo savo eilėraštį „Vasara su močiute“, kuris jau prieš atvažiuojant į ežerų kraštą buvo išspausdintas Zarasų rajono laikraštyje „Zarasų kraštas“ (žr. nuotrauką).

Kviestinė konkurso dalyvė Kamilė ir jos mokytoja buvo apdovanotos padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.