„Kurkime saugesnį internetą kartu!“

• Paskelbė : Olegas Subačius
  • Paskelbta: 2023-02-19

Visą saugesnio interneto savaitę 6–7 ir I–III gimnazijos klasių mokiniams vyko lietuvių kalbos (mokytojos J. Žemienė ir R. Grigonienė), anglų kalbos (mokytoja L. Alionienė), rusų kalbos (mokytoja E. Tomašausienė) ir informatikos (mokytoja M. Gučienė) pamokos „Kurkime saugesnį internetą kartu“. Pamokų metu buvo kreipiamas dėmesys į žalingą informaciją ir netinkamą elgesį internete, skatinamas saugesnis mokinių naudojimosi internetu elgesys. Mokiniai taip pat buvo supažindinti su oficialiomis programos „Saugesnis internetas“ svetainėmis www.daraugiskasinternetas.lt, www.esaugumas.lt, www. svarusinternetas.lt ir jų informacija, aktualijomis, naudingomis nuorodomis.

Mokiniai susipažino su nauja priemone švietimui – mobiliąja programėle „Saugesnis internetas“, skirta įgyti daugiau žinių apie asmens duomenų apsaugą, bendravimą su internetiniais draugais, atsakingą informacijos skelbimą, atliko testą „Ar aš esu saugus internete?“

Nemažai diskusijų ir teigiamų emocijų sukėlė LRT televizijos transliuojama netradicinė pamoka „Kurkime geresnį internetą kartu“, kurią vedė labai populiarus ir visiems pažįstamas „mokytojas“ Marijonas Mikutavičius. Per integruotas informatikos–dailės pamokas (mokytojos M. Gučienė ir J. Vitkauskienė) mokiniai, naudodami nemokamą internetinį grafinio dizaino įrankį Canva, kūrė pristatymus, plakatus, kūrybinius komiksus, filmukus bei infografikus saugaus elgesio internete tematika. Mokinių darbų parodą galima stebėti gimnazijos pirmo aukšto koridoriuje.

Džiaugiamės, kad mokiniai taip aktyviai ir kūrybingai dalyvavo saugesnio interneto savaitėje „Kurkime saugesnį internetą kartu!“