Vasario 16-ajai artėjant

• Paskelbė : Olegas Subačius
  • Paskelbta: 2023-02-16

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba savo posėdyje paskelbė „atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę“. Vasario 16 dienos aktas yra mums ypač brangus ne tik dėl to, kad jis skelbia Lietuvos nepriklausomybę, bet kad tai yra drąsus, savarankiškas vieningos tautos žygis, kuris pasiekė tikslą”, – sakė Aleksandras Stulginskis, tuo metu buvęs Lietuvos Tarybos narys.

Gimnazijoje vasario 6–10 d. vyko nemažai renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Istorijos mokytojos L. Chaleckienė, V. Jaksebogienė, R. Skripskaitė Li vedė pamokų ciklą tema „Tai, ko nerasi istorijos vadovėlyje. 1918 m. vasario 16-oji“. Mokiniai žiūrėjo filmukus, atliko kūrybines užduotis, sprendė kryžiažodžius, diskutavo. 6a klasės mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos (mokytoja L. Juodagalvienė) ir istorijos (mokytoja V. Jaksebogienė) pamoka „Sveikinu Lietuvą“. Mokiniai klausėsi įrašų apie svarbius istorinius įvykius, sprendė kryžiažodį, rašė 16 gražiausių žodžių Lietuvai, juos komentavo. 7c, 8c klasių mokiniams šventines lietuvių kalbos pamokas „Auginu  Lietuvą“ vedė mokytoja I. Stuglienė. 8b, 8c kl. mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja O. Barkuviene diskutavo tema „Ir aš esu dalelė Lietuvos“. Mokiniai drąsiai kaip tikri Lietuvos piliečiai sakė savo nuomonę, ją argumentavo. Nemažai pamokų šią savaitę virto kūrybinėmis dirbtuvėmis: mokiniai kūrė eilėraščius, pristatė parengtus darbus. 6c kl. mokiniai, vadovaujami mokytojos O. Barkuvienės, kūrė eilėraštį Lietuvai. 5a, 6a, 6c, 7b, 8a, 8b klasių mokiniai, vykdydami etikos (mokytoja K. Grigel) projektą, kūrė penkiaeilį, skirtą Lietuvai.  Lietuvių kalbos mokytojos R. Grigonienė ir J. Žemienė kūrybines dirbtuves organizavo Ib, IIa kl. mokiniams („Tėvynės ilgesys literatūroje“) bei 5b, 5a kl. mokiniams („Mano širdelėj – visa Lietuva“).

Ketvirtadienį, vasario 10 d., prasidėjo protmūšiai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Susibūrusios istorijos ir lietuvių kalbos mokytojų bei III–IV klasių mokinių komandos rengė užduotis, vedė viktorinas 5–6, 7–8 bei I–II mokinių grupėms. Ketvirtadienį buvo išrinktos stipriausios komandos, kurios dėl nugalėtojų vardo kovojo penktadienio finaliniuose susitikimuose. Vasario 11 d. po įnirtingų kovų paaiškėjo nugalėtojai – 5–6 klasių grupėje laimėjo 5b klasės komanda, 7–8 – 8c klasės smalsuoliai, padedami sirgalių, o I–II – IIc klasės nenugalimieji. Šios dienos renginiuose ne tik paaiškėjo protmūšių laimėtojai, bet ir įteiktos padėkos puikiai ir labai gerai besimokantiems, įvairiuose konkursuose dalyvavusiems bei nugalėjusiems mokiniams. Gimnazijos direktorė Rima Razmienė džiaugėsi, kad gali įteikti tiek daug padėkų, skatino ir kitus lygiuotis į juos, siekti pažangos kitą pusmetį, o viktorinų laimėtojams pažadėjo kelionę į Vilniaus senamiestį. Tai labai graži dovana Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Dėkojame III–IV klasių mokiniams, parodžiusiems pilietinę brandą, puikiai organizavusiems protmūšius.

Virgilijus Cicėnas