Europos kalbų dienos renginiai

• Paskelbta: 2023-09-27

Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena. Ši šventė mūsų gimnazijoje jau tapusi tradicija, minima kiekvienais metais. Klasėse pamokų metu vyko protų mūšiai. Ypač įdomus mokiniams pasirodė Europos komisijos parengtas protų mūšis apie kalbų kilmę, šalių simbolius, sutartinius ženklus, literatūrą ir net išradimus. Reikėjo gerai pasukti galvą, ką iš tikrųjų reiškia kasdien matomi trumpiniai: Wi-Fi, www, SMS. Mokiniai aktyviai dalyvavo renginiuose ir džiaugėsi, kad pavyko sėkmingai atsakyti į klausimus.

Rusų kalbos mokytoja Ala Manačina 6a, 6b ir 6c klasių mokiniams pravedė Flippiti viktoriną, skirtą Europos kalbų dienai. Viktorinos tema – „Kalbų mokymasis visą gyvenimą“. Kiekvienos klasės mokiniai, susiskirstę į grupes, išsirinko kapitoną, sugalvojo komandos pavadinimą. Viktorinos klausimus sudarė penkių temų medžiaga: „Abėcėlė“, „Pasakos“, „Sportas“, „Ekonomika“, „Mįslės“. Pertraukų metu 6a, 6b ir 6c klasių mokiniai deklamavo eilėraščius, taip pat išbandė savo sugebėjimus karaokės rungtyje. Vertinimo komisija pergalės laurus skyrė 6c klasei, kuri pasižymėjo ypač taisyklinga kalba, kūrybiškumu, loginiu mąstymu. Viktorinos, skirtos Europos kalbų dienai, metu mokiniai ugdė gebėjimą dirbti komandoje, pagilino rusų kalbos žinias, praturtino užsienio kalbos žodyną, smagiai praleido laiką.