Edukacinis užsiėmimas Kernavėje

• Paskelbta: 2023-05-17
  • Kategorija: Svarbu!

Gegužės 16 dieną 7c klasės mokiniai išvyko į Kernavę dalyvauti edukaciniame užsiėmime  „Archeologija – nuo tyrimo iki eksperimento ir rekonstrukcijos“. Mokiniai  sužinojo, kad svarbiausi tolimos praeities liudininkai yra žmogaus naudoti daiktai ir kiti jo veiklos pėdsakai. Visa tai suranda archeologai, o archeologija – svarbiausias priešistorės pažinimo šaltinis. Septintokai „Archeologinėje perkasoje“ ieškojo  praeities dirbinių, mokėsi juos įvardinti, datuoti ir, žinoma, susipažino su eksperimentinės archeologijos meistrų sukurtomis archeologinėmis rekonstrukcijomis. Taip pat užkopė ant vieno iš penkių piliakalnių, stebėjo Kernavės gamtovaizdį. Išvykos metu mokiniai integravo istoriją, geografiją, fizinį ugdymą, lietuvių kalbą, matematiką, technologijos dalykus, pagilino turimas žinias.

Mokinių įspūdžiai:

„Mačiau Kernavės piliakalnius pirmą kartą, buvo smagu, dar buvome muziejuje, ten buvo daug senų daiktų, labai įdomu. Labiausiai patiko bažnyčia, ji graži.“ Auksė

„Patiko žirgo kapai ir monetos.“ Paulius

Loreta Chaleckienė