Pamoka kitoje aplinkoje

Pasaulio pažinimo pamoka „Elektra“ 2 c klasės mokiniams vyko Švenčionių įmonėje „Energijos skirstymo operatorius“.

Arinos tėtis Andrej antrokus supažindino su elektros atsiradimo Lietuvoje istorija. Papasakojo apie pirmąsias hidroelektrines, atominę elektrinę, dabartines saulės ir vėjo jėgaines.  Paaiškino, kokią reikšmę elektros energija turi žmonėms, pasiūlė įsivaizduoti gyvenimą be elektros. Mokiniai domėjosi, kam reikalingos laidų ritės, esančios įmonės kieme ir panašios į didžiulius tortus. Prie transformatorinės pastotės sužinojo, iš kur atkeliauja ir kur nukeliauja elektra, kad pasiektų Švenčionių miesto gyventojus. Vėliau vaikai atsakė į pateiktus klausimus, išvardijo, kaip reikia saugiai elgtis su elektros prietaisais, paaiškino, kodėl reikia taupyti elektros energiją. O keletas antrokų netgi pasigyrė, kad norėtų tapti elektrikais.

Pamokos pabaigoje Arinos tėtis mokiniams įteikė po „suvenyrą“ – trumpą laido gabalėlį, kuriuo elektra atkeliauja į namuose esančią rozetę.

Dėkojame Andrej Loginov už labai įdomią, svarbią ir naudingą pamoką.

Autorius:
Mokytoja Nijolė Vaitkuvienė