Muitininko ir kinologo profesijos

• Paskelbta: 2024-05-26
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Gegužės 24 d. gimnazijos I–IV klasių mokiniai susitiko su Vilniaus teritorinės muitinės atstovais. Atstovė spaudai Indrė Strončikaitė pristatė muitinės veiklą, muitininkų darbo specifiką bei papasakojo kelias situacijas, paremtas tikrais faktais. Viešnia akcentavo, kad muitinės darbuotojai nuolat kelia kvalifikaciją Lietuvoje bei vyksta į stažuotes užsienyje.Mobiliųjų grupių posto viršininko pavaduotoja Milana Grinkevičė ir Šalčininkų kelio posto viršininko pavaduotoja Gintarė-Marija Kazlonienė pademonstravo nelegaliai gabenamų daiktų pavyzdžius. Mokiniai pamėgino atskirti, kur yra originalas, o kurie daiktai padirbti. Mobiliųjų grupių posto vyriausioji inspektorė (kinologė) Živilė Čepulienė pristatė kinologo profesiją, papasakojo apie šunų tarnybą muitinėje bei praktiškai pademonstravo, kaip nepriekaištingai šuo vykdo dresuotojos komandas. Viešnios paskatino mokinius rinktis muitininko profesiją.