Psichologas– tai specialistas, pasiruošęs išklausyti žmogų, turintį psichologinių sunkumų, padėti jam rasti išeitis iš susidariusios sudėtingos gyvenimo situacijos ir pasijusti geriau. Psichologas nėra gydytojas, todėl nereikia sirgti ar jausti organizmo sutrikimo požymius, jog galėtum į jį kreiptis. Į psichologą gali kreiptis, kai jauti poreikį pasikalbėti apie įvairiose gyvenimo srityse kylančius sunkumus, išgyvenimus, savo savijautą, nuotaiką ir kitais rūpimais klausimais, kad galėtum geriau suprasti patį save ir sau padėti.
Laukiu tavęs jei:
- Vargina bendravimo sunkumai: sunku bendrauti, užmegzti naujus ryšius, palaikyti kokybiškus santykius, tęsiasi ilgalaikiai konfliktai šeimoje ar su draugais.
-
Vargina emociniai sunkumai: prislėgta nuotaika, nerimas, baimė, panika, pykčio proveržiai, dažna nuotaikų kaita; jauti nepasitikėjimą savimi. Emociniai sunkumai gali pasireikšti fizinės sveikatos pablogėjimu: energijos stoka, greitu nuovargiu, dėmesio koncentracijos stoka, pakitusiu miegu, valgymo, virškinimo, širdies darbo ir kvėpavimo sunkumais, galvos svaigimu, įvairių kūno vietų skausmais, kitais nemaloniais kūno pojūčiais, košmarais.
-
Nesiseka išspręsti sunkumų, iškilusių dėl mokslų.
-
Iškilo šeimos ar poros santykių sunkumų ir jų nepavyksta išspręsti patiems.
-
Išgyveni psichologinę krizę dėl artimojo netekties, savo ar artimojo sunkios ligos, tėvų skyrybų ar gyvenamosios vietos keitimo.
-
Turi žalingų įpročių, kurių bandai atsikratyti, bet nepavyksta.
-
Atrodo, kad yra per sunku gyventi, kyla minčių apie savižudybę…
-
Iškyla kitų psichologinių sunkumų, kurių savarankiškai ar padedant artimiesiems nepavyksta įveikti.
Psichologo konsultacijos planuojamos: dažniausiai jos vyksta vieną kartą per savaitę. Su manimi galima kalbėti apie bet ką. Svarbu žinoti, kad psichologai laikosi konfidencialumo principo ir tai, kas pasakoma jų kabinete, ten ir lieka (su keliomis išimtimis).