Startavo konkurso Lietuvos mokiniams „Žalioji odisėja ‘23” I etapas

• Paskelbta: 2023-03-24
  • Kategorija: Konkursai

Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ jau septintąjį kartą organizuoja aplinkosauginį projektą „Žalioji Odisėja ‘23“ 8–11 klasių mokiniams iš visos Lietuvos. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda ,,Žuvėdra“ konkurse dalyvauja antrą kartą.

Projekto tikslas – didinti mokyklų bendruomenių gerovę, atkreipti moksleivių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais bei juos inicijuoti, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas bei tvarų gyvenimo būdą, atliepiant „Žaliajame kurse“ numatytus įgyvendinimo tikslus.

I etapas: praktinė užduotis, kovo 1 d. – gegužės 1 d.

Užduoties tikslas – aplinkosauginis švietimas miestelio/miesto bei ugdymo įstaigų bendruomenėse, dalinantis patikrinta bei teisinga informacija rūšiavimo bei atliekų tvarkymo temomis.

Aplinkosauginis švietimas miestelio/miesto bei ugdymo įstaigų bendruomenėse.

Mokiniai skatinami dalintis teisinga informacija apie rūšiavimą ir atliekų tvarkymą, ją platinti fiziniu bei žodiniu pavidalu, griauti mitus bei populiarinti aplinkai palankių įpročių ugdymą savo gyvenamojoje aplinkoje.

Šių metų „Žaliosios odisėjos“ praktinė užduotis paremta trimis TVARIOS APLINKOS poliais:

aplinkos, socialiniu bei ekonominiu.

Veiklos pagal polius:

1.     Aplinkos poliaus pritaikymas mokyklos bendruomenės veikloje.

2.     Socialinio (visuomeninio) poliaus pritaikymas bendruomenės veikloje.

3.     Ekonominio poliaus pritaikymas mokyklos bendruomenės veikloje.

Pagal gautus užduoties rezultatus komisija išrenka mokyklas, kurios pateks į antrąjį Odisėjos etapą – pusfinalį.

Kviečiame prisijungti prie komandos (komandos vadovė Augustė Ivanova, IIc kl.), aktyviai dalyvauti „Žalioji odisėja ‘23“ veiklose gimnazijoje.

Projekto „Žalioji odisėja ‘23“ koordinatorė Oksana Gončarova