Paroda „Karjera & studijos 2023“

• Paskelbta: 2023-04-02
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Kovo 30 d. III ir IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo didžiausioje Lietuvoje mokymosi, žinių̨ ir karjeros planavimo parodoje „KARJERA & STUDIJOS 2023“.  Parodoje buvo kalbama apie tai, kokios kompetencijos ir žinios yra reikalingos, ieškant karjeros galimybių. Vienas iš įsimintiniausių mokiniams buvo Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto dekano Ainiaus Lašo pranešimas. Savo kalbą jis pradėjo klausimu: „Pakelkite rankas tie, kas dar nežinote, ką studijuosite?“. Pakilus šimtams rankų, jis patikino, kad nežinoti, net ir likus vos trims mėnesiams, yra normalu. Tai gali būti požymis, kad dar neapsisprendę jaunuoliai yra smalsūs, jiems daug kas gerai sekasi ir juos domina daug sričių. A. Lašas mokiniams papasakojo ir sau artimo žmogaus istoriją, kai profesinio kelio paieškos užtruko 18 metų.A. Lašo patarimai, ką daryti, kai nežinai, ką studijuoti: įsisąmonink, kad tai – normali būsena; skirk laiko geriau save suprasti; užbaik, ką darai, pasiimk maksimumą ir judėk toliau; moderniame pasaulyje plotis ir įvairovė gali būti didelė pridėtinė vertė. Po pranešimo gimnazijos mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su jiems svarbių aukštųjų mokyklų dėstytojais ir studentais. Parodos metu mokiniai gavo atsakymus į jiems aktualius savo karjeros kelio paieškos klausimus.