Baigėsi projekto „Tyrinėjimo menas“ veiklos

Kovo 13 dieną Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos aktų salėje įvyko Mokytojų klubo narių, dalyvavusių projekte „Tyrinėjimo menas“, baigiamasis renginys. Renginio metu klubo nariai, pasipuošę marškinėliais su Mokytojų klubo emblema, pristatė įsimintiniausias projekto veiklas ir jas išbandė kartu su gimnazijos mokytojais. Daugeliui žaidimų, refleksijų pavadinimus sugalvojo patys projekto dalyviai. Tokiu būdu kolegoms buvo pristatytos šios veiklos: bendravimo taisyklės „Piršto metodas“, pratimas su paveikslėliais „Kaip tu jautiesi“, pratimas „Laikrodis – paskirtas pasimatymas“, pratimas pagal M. Abromovič „Blogos/geros idėjos“, refleksija „Vandens gėrimas iš taurės tyloje“. Veiklos neprailgo, nors vyko po dienos darbų, o kolegos išėjo pasiryžę išbandyti Mokytojų klubo pasidalintus metodus.

Kovo 15 dieną savo „Tyrinėjimo meno“ projektą užbaigė ir Ic klasės mokiniai. Projekto metu per 10 susitikimų mokiniai ieškojo temų, kurios jiems patiems įdomios ir aktualios, ugdė savo kūrybiškumą, tyrinėjo, ką jie patys gali padaryti, kad pamokos taptų linksmesnės: kaip atviriau ir sklandžiau  bendrauti, bendradarbiauti, patiems imtis iniciatyvos, atsakomybės, kaip mokytis per patirtį ir žaidimą. Ic klasės mokiniai ne tik išbandė įvairius žaidimus, įtraukiančias pamokas ir veiklas, bet ir patys sukūrė ir pristatė du žaidimus: kelionės po gimnaziją žaidimą su teminėmis dalykų užduotimis bei „On the Go Švenčionys“ – istorinį-pažintinį žaidimą miesto gyventojams ir svečiams. Beje, jį galite išmėginti ir jūs: https://forms.gle/L3WgCAZU1DaJ9D8u5

Ramunė Skripskaitė-Li, Ieva Stogevičiūtė