Vaistažolių rinkimo čempionatas

• Paskelbta: 2023-06-13
  • Kategorija: Konkursai

Birželio 9 dieną prie Kačėniškės piliakalnio vyko vaikų ir moksleivių vaistažolių rinkimo čempionatas, kurio tikslas yra puoselėti ir propaguoti senąsias Švenčionių krašto vaistažolininkystės amato tradicijas. Čempionate iš viso dalyvavo 13 komandų. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijai rajone atstovavo net penkios komandos. Mūsų komandos, kurios pavadinimas „Laimė“, nariai: Austėja Olechnovičiūtė, Agneta Gaidytė, Ugnė Builytė, Šarūnas Kleinys, Gabrielė Gailiušaitė. Buvo skirta užduotis per vieną valandą surasti 23 nurodytų rūšių vaistinių augalų. Nebuvo ypatingo jaudulio ar nerimo, vaistažoles rinkti sekėsi puikiai. Praėjus rinkimo laikui, vaistažoles pateikėme vertinimo komisijai, kuri kruopščiai tikrino komandų surinktus augalus ir paskelbė čempionato nugalėtojus. Suprantama, jog visos komandos stengėsi nugalėti, tačiau garbingą pirmąją vietą užėmėme mes – Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda „Laimė“. Pirma vieta yra didelis laimėjimas, nes konkurencija stipri ir reikalauja iš dalyvių gerų žinių apie vaistažoles bei gebėjimo jas atpažinti ir surinkti. Esame labai laimingi, kad yra galimybė dalyvauti vaistažolių rinkimo čempionate, nes tai yra labai smagi patirtis, kuri leidžia įgyti didesnį pasitikėjimą savo žiniomis ir gebėjimais bei atverti naujas galimybes ateityje. Dėkojame biologijos mokytojai Lilijai Rutkovskajai, paskatinusiai dalyvauti vaistažolių rinkimo čempionate, suteikusiai žinių apie vaistinius augalus.

Gabrielė Gailiušaitė, 8c kl.