Neformaliojo ugdymo užsiėmimai pagal „Tūkstantmečio mokyklos II“ projektą

Gimnazijoje veikia daug neformaliojo ugdymo užsiėmimų. Šiais mokslo metais kelios neformaliojo ugdymo programos finansuojamos pagal  „Tūkstantmečio mokyklos II“ projektą.

Rugsėjo mėnesį startavo „Tūkstantmečio mokyklų II“ projekto Neformaliojo vaikų švietimo (neformalios meninės, kultūrinės krypties veiklos, skirtos mokinių kūrybiškumo ugdymui pasitelkiant meno ir kultūros intervencijas) užsiėmimai „Menų sodas“. Veiklose mokytoja Jūratė Vitkauskienė per dailės, muzikos, teatro veiklas lavina specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių kūrybiškumą, saviraišką, ugdo meninius gebėjimus. Sukurtas SL klasių „Spalvų orkestras“ padeda lavinti mokinių ritmo pojūtį, vaidybos, dainavimo įgūdžius, ugdo kūrybiškumą, bendrystę, skatina saviraišką, kelia teigiamas, pozityvias emocijas, pasitikėjimą savimi ir kitais. SĮ klasės mokiniai rugsėjo mėnesį eksperimentuoja kurdami netradicinėmis dailės technikomis: monotipija, spontaniškos tapybos, dėmių pūtinėjimo, mandalų kūrimo, atspaudų. Projekto meninės ir kultūrinės veiklos praturtina specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių popamokines veiklas, sutelkia bendrai kūrybai, suartina, teikia daug džiaugsmo, pozityvių emocijų.

„Steamukų klube“, kuriam vadovauja mokytoja Oksana Gončarova, vykdomi bandymai, stebėjimai, eksperimentai, tiriamieji darbai. Veiklos skatina mokinių ankstyvą domėjimąsi STEAM dalykais, integruoja mokomuosius dalykus, ugdo kūrybiškumą, smalsumą.

Kartu su @tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis