Advento vakaronė „Sodai, sodai, leliumoj“

• Paskelbė :
  • Paskelbta: 2022-12-17

Dabar toks laikas, kai saulė šviečia vis trumpiau, dienos, nespėjusios gerai išaušti, atrodo, vėl pavirsta į tamsą. Sako, kai pasaulyje įsiviešpatauja sąstingis, o gamtoje beveik nelieka gyvybės ženklų, ima siautėti tamsiosios jėgos. Prasideda Adventas. Susikaupimo, susilaikymo, apmąstymų ir ramybės metas. Laikas namams ir šeimai, kai turime pasiruošti ir atgimti iš naujo, apsivalę nuo visų blogybių ir atradę naujas vertybes.

Advento laikotarpiu, kai visi didieji darbai būdavo užbaigti, mūsų senoliai ilgais žiemos vakarais į didesnę trobą susirinkę vakarodavo, giedodami giesmes ir drauge dirbdami įvairius smulkius darbus. Iki mūsų laikų daug kas pasikeitė, bet tradicija sueiti kartu, pabendrauti, išgerti arbatos išliko. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos bendruomenė gruodžio 14 d. rinkosi į tradicinę Advento vakaronę „Sodai, sodai, leliumoj“. Vakaronės metu dainavo, tarmiškai pasakojo, šoko „Etnoženklų“, šokių būrelių nariai. Apie Advento papročius pasakojo svečiai iš Adutiškio. Kūrybinėse dirbtuvėse kūrėme šventinio interjero detales. Laikas prabėgo greitai, o tai, ką gavome, išliks ilgam – juk niekuo nepakeisi bendravimo džiaugsmo, šypsenos, mielo palinkėjimo ar jausmo, patirto klausantis dainų, stebint nuostabiai atliekamus šokius. Nuoširdžiai dėkojame šios puikios vakaronės organizatoriams.

Užfiksuotų mokytojo Virgilijaus Cicėno akimirkas, rasite Advento vakaronė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje.