Edukacinė pamoka Knygnešio dienai paminėti

• Paskelbta: 2023-03-15

Kovo 15 d. Nalšios muziejuje vyko edukacinė pamoka, skirta lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiui bei Knygnešio dienai paminėti. Pamokoje dalyvavo 5a klasės mokiniai kartu su klasės vadove bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolita Žemiene.  Atvykusius labai maloniai pasitiko muziejininkė Nadežda Spiridonovienė, kuri įdomiai bei išsamiai supažindino moksleivius su nedidele mūsų tautos istorijos atkarpėle – spaudos draudimu, knygnešių, slaptųjų mokyklų veikla bei tautos kova už gimtąjį žodį ir raštą.   Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie ypatingą knygnešį – knygnešių karalių  Jurgį Bielinį,  kuris metai iš metų keliavo, niekur nesustodamas, gabendamas knygas per visą Lietuvą. O kovo 16 – osios diena pasirinkta įamžinti Knygnešio dieną todėl, kad tądien gimė šis legendinis knygnešys. Edukacinės pamokos metu prisiminėme ir garsiausius Švenčionių krašto knygnešius, jų nueitą prasmingą kelią bei didelius darbus. Didelis iššūkis mokiniams buvo perskaityti lietuvišką tekstą rusiškais rašmenimis (graždanka) bei tekstus iš senų maldaknygių. Tai prasminga pamoka, leidusi moksleiviams geriau pažinti lietuvių tautos drąsą ir pasiaukojimą dėl savo gimtosios kalbos, dėl lietuviško rašto apsaugojimo ir išsaugojimo.

Jolita Žemienė