Švenčionių rajono mokinių ir mokytojų gamtos mokslų praktinė konferencija „Mes tiriame“

• Paskelbta: 2023-04-05

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Gamtos mokslų metodinės grupės mokytojai organizavo konferenciją „Mes tiriame“, į kurią atvyko svečių iš UAB „Mokslo technologijos“, Pabradės „Ryto“ gimnazijos, Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos.  Konferencijos dalyvius pasveikino Zigmo Žemaičio gimnazijos direktorė Rima Razmienė ir palinkėjo prasmingos veiklos. Mūsų gimnazijos mokiniai pristatė savo tiriamuosius darbus, pakvietė išbandyti naujas priemones ir atlikti trumpus tiriamuosius darbus.  Mokinių ir mokytojų grupės dirbo skirtinguose kabinetuose: biologijos kabinete vyko mikroskopavimo darbai, išbandyti 3D akiniai; fizikos kabinete buvo stebimi įvairūs reiškiniai –  bangų interferencija, lūžimas, sferinių bangų susidarymas vandenyje keičiant šaltinio dažnį, konvekcija, energijos gavimas atsinaujinančių energijos išteklių dėka, temperatūros priklausomybė nuo slėgio, šilumos kiekio  priklausomybė nuo srovės stiprio, pademonstruotas Saulės sistemos modelis; chemijos kabinete atlikta sulčių distiliacija, elektrolizė, gaminami sudėtingi molekulių modeliai, jutiklių pagalba tiriamos vandens savybės, gaminamas galvaninis elementas, išbandytas titravimo metodas, susipažinta su ekstrakcijos aparato galimybėmis. Mokiniai bendradarbiaudami dalijosi idėjomis ir patirtimi, kurią pritaikys mokydamiesi gamtos dalykų.

Dėkojame visiems dalyviams ir organizatoriams už prasmingą renginį.

Daugiau vaizdų, užfiksuotų mokytojo V. Cicėno, rasite

Virgilijus Cicėnas