Tolerancijos žibintas

• Paskelbta: 2023-11-15

2023 metų lapkričio 16 dieną sukanka dvidešimt metų, kai Lietuvoje pradėta minėti Tarptautinė tolerancijos diena.

Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą, todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas. Jis skirtas nešti tolerancijai, gėriui, pakantumui, kurie turi įveikti blogį.

Kviečiame mokytojus su mokiniais kalbėtis apie aplinką, kurioje gyvename, diskutuoti, ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus. Su vyresnių klasių mokiniais kviečiame aptarti pavyzdžius, susijusius su totalitarinių valstybių istorija, kalbėtis apie šių dienų aktualijas, netolerancijos, nepakantumo pavyzdžius, kylančius karinius konfliktus.

Visi mūsų gimnazijos 0–12 klasių mokiniai papuošė savo klases Tolerancijos simboliu žibintu. Prašome pasigrožėti ir pasidžiaugti mokinių kūrybiškumu ir išradingumu.

Dėkojame visiems kūrusiems, fotografavusiems ir kitaip prisidėjusiems prie gražios akcijos.