Programavimo savaitė gimnazijoje

• Paskelbta: 2023-10-22
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Spalio 16–20 d. gimnazijoje vyko programavimo savaitės renginiai. Informatikos pamokų metu 5–7 klasių ir I gimnazijos klasės mokiniai išbandė vienos valandos programavimo blokeliais mokymo programą code. org svetainėje. Buvęs gimnazijos informacinių technologijų mokytojas, vadovėlio ,,Programavimas c++ kalba 11–12 klasei“ autorius Albertas Dinda III–IV gimnazijos klasių mokiniams pristatė ir palygino esmines programavimo kalbų konstrukcijas. Svečias pabrėžė, kad programavimas tapo neatsiejama šiuolaikinės mokyklos ir ugdymo dalis. Algoritmai, parašyti programavimo kalbomis, gali valdyti net virtualius ir tikrus robotus.

Spalio 18 d. gimnazistams pamokas vedė  VU dėstytojai. Matematikos ir informatikos fakulteto tyrėjas ir dėstytojas doc. dr. Gintautas Tamulevčius grupei IV gimnazijos klasių mokinių vedė pamoką tema „Skaitmeninių signalų apdorojimas“. Gimnazistai sužinojo, kas yra skaitmeninis signalas, kaip signalai skaitmeninami, ką duoda signalų skaitmeninimas, ką signalų apdorojime veikia matematika ir informatika. Doc. dr. Karolis Petrauskas III gimnazijos klasių mokiniams vedė pamoką tema „Kaip susitaria kompiuteriai, kai žmonės bendrauja žinutėmis“.

Savaitės renginiai parodė, kas yra informatinis mąstymas, algoritmavimas, programavimas. praplėtė mokinių žinias apie skaitmeninį pasaulį.