Švenčionyse viešėjo šalies fizikai

• Paskelbta: 2024-05-04

Balandžio 30 d. – gegužės 1 d. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje vyko Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos (LFMA) konferencija, kurioje dalyvavo būrys fizikos mokytojų iš įvairių šalies gimnazijų bei progimnazijų. Kolegos dalijosi patirtimi, aptarė fizikos mokymo (-si) aktualijas. LRS Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas, fizikas, profesorius Artūras Žukauskas praktiškai pristatė „lapių medžioklės“ radijo siųstuvų pagalba pagrindus, VU FF dekanas, profesorius dr. Aidas Matijošius gvildeno susidomėjimo fizika klausimus, VU FF Fotono mokyklos vadovė docentė dr. Edita Palaimienė pristatė fizikų mokyklos naujoves, organizavo praktinį užsiėmimą, Talino technikos universiteto ir Tartu universiteto fizikos dėstytojas doc. Eero Uustalu visus sužavėjo savo entuziazmu –  pademonstravo aibę fizikos eksperimentų, režisierius Andrius Kurienius siūlė savo darbe išbandyti įvairius dramos metodus.

LFMA prezidentės Rigondos Skorulskienės dėka konferencija vyko labai turiningai. Be teminių užsiėmimų, konferencijos dalyviai spėjo pamatyti ir Švenčionių rajono gamtos grožį, lankėsi Švenčionių vaistažolių fabrike. Konferencijos dalyvius sužavėjo mūsų krašto žmonių nuoširdumas, paslaugumas, atsakingumas. Žinoma, renginį suorganizuoti būtų sunku be rėmėjų ir partnerių. Nuoširdžiai dėkojame

• rajono merui Rimantui Klipčiui ir jo pavaduotojai Violetai Čepukovai,

• UAB „Mokslo technologijos“ vadovui Raimondui Miglinui,

• „Albodent“ klinikos vadovui Justinui Gaidžiui,

• kepyklėlės „Bundė“ savininkei Karolinai Jarošienei,

• Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro direktoriui Kęstučiui Lisauskui ir centro darbuotojams,

• UAB „Pas Drevnickius“,

• restorano „Beržuvis“ savininkams Liudai ir Arvydui Zitikiams ir nuostabiems jų įmonės darbuotojams,

• Astai Matuškevičienei,

• Švenčionių vaistažolių fabriko produkcijos direktoriui Vladimirui Pivovarui,

• Švenčionių miesto kultūros centro ansamblio „Aukštaitija“ šokėjams ir darbuotojui Kazimierui Pranskui bei jo sūnui Ignui,

• Švenčionių rajono Švietimo pagalbos tarnybos direktorei Elenai Kadzevičienei ir tarnybos darbuotojoms,

• Švenčionių profesinio rengimo centro direktorei Mildai Gustienei ir šio centro bendrabučio darbuotojoms.

Taip pat nuoširdžiai ačiū gausiam Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos kolektyvui – direktorei Rimai Razmienei, mokytojams, mokiniams, valgyklos ir aplinkos darbuotojams.

Visų mūsų dėka konferencija pavyko!

Virgilijus Cicėnas