Šimtadienio šventė

• Paskelbta: 2024-02-25

Skaičius šimtas simbolizuoja pilnatvę. Dažnai žmonės sako: „Šimtą kartų tau sakiau...“ Vadinasi, daugybę kartų. Šimto metų sulaukia tikrai nedaugelis. O šimtas dienų iki egzaminų abiturientui daug ar mažai? Tai tikrai daug, nes dar yra laiko nuveikti daugybei darbų, daug ką perskaityti, susikaupti. Kartu ir mažai – juk taip greit tiksi laikrodis, taip greit diena keičia dieną, reikės išsiskirti, palikti mokyklą. Šimtadienis – tai šventė, kuri nesikartoja. Tikriausiai dėl to jai ir skiriama daug dėmesio – vienuoliktokai iš visų jėgų stengiasi sukurti mažytį stebuklą, kuris ilgą laiką išliktų abiturientų atmintyje.

Vasario 23 d. vakarą į gimnazijos aktų salę rinkosi LXXX laidos abiturientai, mokytojai, o čia jų laukė vienuoliktokų sukurtas stebuklas – miesto šurmulys, priemiesčio gyvenimas, kavinių prabanga ir provincijos linksmybės, ilgesys ir nostalgija, kančia ir meilė ir daug visko, ko neapsakysi žodžiais. Buvo daug juoko, išbandymų, padėkos žodžių, apsikabinimų...

Virgilijus Cicėnas