Advento vakaronė „Aleliumai“

• Paskelbta: 2024-01-03

Adventas – tai laikas, kai vienas kitam uždegame po mažą žiburėlį, laukdami saulės motulės, kūdikėlio Jėzaus gimimo. Jau pirmąją Advento dieną žmonės pynė vainikus, simbolizuojančius saulę, judėjimą, amžinybę. Dar ankstesniais laikais mūsų proseneliai keturias žvakes statė į grūdų pripiltą niekotėlę ir degė po vieną kiekvieną Advento sekmadienį, kol sulaukdavo gražiausių Kalėdų švenčių. Šį laikotarpį visuomet gaubė paslaptingumas, susikaupimas, ramybė, pasninkas, susilaikymas, ryšio su gamta ieškojimas, ateities spėjimai. Vienas iš gražiausių ir prasmingiausių dalykų Advento laikotarpiu – buvimas su šeima, artimaisiais, kaimynais, bendruomene.

Norėdami sustiprinti ryšį gimnazijos bendruomenėje, etnokultūros būrelio „Etnoženklai“ nariai su vadove Jūrate Vitkauskiene, šokio mokytoja Agne Paulavičiene ir jos būrelio šokėjais, technologijų mokytojomis Jolanta Šisterova ir Jurgita Travkina gruodžio 14 d. vakarą pakvietė į tradicinę Advento vakaronę „Aleliumai“. Gurkšnodami arbatą ir ragaudami tradicinių valgių gimnazijos šeimos, mokytojai, parapijos klebonas S. Matiukevič, bendruomenės nariai klausėsi dainų ir tarmiškų pasakojimų apie Advento papročius, grožėjosi šokiais ir rateliais, minė mįsles, būrėsi, klausėsi orų ir ateities spėjimų. Kūrybinėse dirbtuvėlėse kūrė šventines detales namams papuošti. Fizinio ugdymo mokytoja Irina Burokienė pristatė meditacinius instrumentus ir mokė kvėpavimo pratimų vidinei ramybei sukurti. Vakaronėje pristatyta ir mokytojų kūrėjų virtuali paroda. Esame dėkingi buvusiam biologijos mokytojui Algimantui Kadzevičiui ir biologijos mokytojai Oksanai Gončarovai už pasidalinimą nuostabiais tapybos darbais, Jolantai Šisterovai – už puikią karpinių ekspoziciją, Nijolei Dabrienei – už originalią įvariomis technologijomis sukurtą papuošalų kolekciją, Virgilijui Cicėnui – už fotografijos darbų parodą. Kelios valandos kartu neprailgo. Gera buvo stebėti besišnekučiuojančius tėvelius, mokytojus, mokinius. Juk prasmingas laikas kartu yra didžiausia šventinė dovana sau ir kitiems.

Virgilijus Cicėnas