Nacionalinis diktantas subūrė kalbos mylėtojus

• Paskelbė : Olegas Subačius
  • Paskelbta: 2024-03-19

Keturioliktasis Nacionalinis diktantas kovo 15 d. prie popieriaus lapo subūrė gimnazijos kalbos aistruolius. Susirinkusieji rašyti diktanto, aišku, kad šiek tiek jaudinosi, tačiau šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klausyk. Išmok“ padrąsino nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. „Savo kalba galime rūpintis tik mes patys. Net jei klystame rašydami ar kalbėdami, visada galime tobulėti – kartu su draugais, kolegomis ar bendramoksliais. Tik kiekvieno mūsų apsisprendimas lems, kokia ateityje bus lietuvių kalba“,  – teigė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Kaip ir anksčiau, diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją ir portale lrt.lt, jo tekstą skaitė LRT televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Šių metų diktanto teksto „Invazinė rūšis“ autorė – poetė, prozininkė  Agnė Žagrakalytė.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 19 dieną, tuomet kiekvienas ir įsivertinsime savo rašybos įgūdžius. Tikimės, kad didžiuosimės rezultatais, tačiau svarbiausia – didžiuotis unikalia lietuvių kalba, o ir padarius klaidų – išmokti ko nors naujo.

Virgilijus Cicėnas