Čempionatas ,,Makaronų tiltai“

• Paskelbta: 2024-10-20
  • Kategorija: Konkursai

Spalio 18 d.  Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijoje vyko  VILNIUS TECH organizuojamas Lietuvos čempionatas „Makaronų tiltai 2025“. Čempionate dalyvavo 12 rajono komandų, tarp jų – dvi mūsų gimnazijos komandos. Viena komandą sudarė IVb gimnazijos klasės mokiniai M. Gimbickis, E. Jakubianecas  ir D. Maslianikas, kitą – IIIa gimnazijos klasės mokinės G. Obolevičiūtė, V. Sokolovaitė ir A. Šidlauskaitė. Renginį vedė VILNIUS TECH doc. dr. G. Ambrasas. Visos komandos statė tiltus iš makaronų ir buvo aiškinamasi, kuris iš jų atlaikys didžiausią apkrovą.  Iš pradžių tiltus iš makaronų statė ir čempionatuose dalyvavo tik VILNIUS TECH studentai. Vėliau dalyvių gretas papildė ir studentai iš kitų Lietuvoje veikiančių universitetų, tad renginys tapo Lietuvos čempionatu. Pastaraisiais metais su studentais varžosi ir moksleivių komandos iš įvairių Lietuvos mokyklų. Norint pastatyti tvirtą tiltą iš makaronų, kaip teigė dėstytojas, svarbios matematikos ir fizikos žinios, taip pat tikslumas ir kruopštumas. Džiaugiamės, kad gimnazijos komandos įgijo naujos patirties, į veiklas pažvelgė kūrybingai ir pelnė prizinę vietą.