Išvyka į Utenos STEAM atviros prieigos centrą

Balandžio 19 d. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 8a, 8c klasių mokiniai kartu su matematikos mokytoja Irena Čebruk ir chemijos mokytoja Oksana Gončarova keliavo į Utenos STEAM centrą. STEAM – tai iš anglų kalbos kilęs akronimas, kuriame užšifruotos keturios disciplinos: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba ir Math – matematika. STEAM atviros prieigos centre mokiniai susipažino su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais. Savarankiškai atlikome eksperimentus. Aplankėme  tiksliųjų mokslų laboratorijas: astrologijos ir aeronautikos, kur tyrinėja dronus bei saulės ir dangaus teleskopus, informacinių technologijų  ir robotikos, kur kūrėme grandines robotukų kelionei, bandėme valdyti robotus, nagrinėjome jų pajėgumus, fizikos ir inžinerijos, kur susipažinome su fizikiniais prietaisais (tūrio matuokliu, pulso aparatu), o pabaigoje pamatėme fizikinį stebuklą. Biologijos-chemijos laboratorijoje atlikome eksperimentą, atsakėme į klausimą, kodėl ląstelės yra plika akimi nematomos. Visi likome sužavėti – turėjome galimybę pritaikyti savo žinias praktiškai. Džiaugiamės įgiję naujos patirties, turiningai praleidę laiką.

Oksana Gončarova, Ugnė Maslianikaitė