Rusų kalbos viktorina „Kalbų mokymasis visą gyvenimą“

• Paskelbta: 2024-09-25

Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena. Ši šventė, mūsų gimnazijoje jau tapusi tradicija, minima kiekvienais metais. Europos kalbų dienos tikslas – informuoti visuomenę apie Europoje vartojamas kalbas, remti kultūrinę ir lingvistinę įvairovę bei skatinti kalbų mokytis visą gyvenimą.

Rusų kalbos mokytoja Ala Manačina 6a, 6b ir 6c  klasių mokiniams pravedė Flippity viktoriną, skirtą Europos kalbų dienai. Viktorinos tema – „Kalbų mokymasis visą gyvenimą“. Viktorinoje dalyvavo užsienio (rusų) kalbos mokytoja Janina Jarmolovskaja.

Kiekvienos klasės mokiniai buvo suskirstyti į grupes, turėjo išsirinkti komandos kapitoną, sugalvoti pavadinimą. Viktorinos klausimus sudarė penkių temų medžiaga: „Literatūra“, „Pasakos“, „Sportas“, „Ekonomika“, „Mįslės“.

Pertraukų metu 6a, 6b ir 6c klasių mokiniai deklamavo eilėraščius rusų kalba, taip pat išbandė savo sugebėjimus karaokės rungtyje.

Vertinimo komisija pergalės laurus skyrė 6c klasės komandai, kurios nariai išsiskyrė ypač taisyklinga rusų kalba, kūrybiškumu, loginiu mąstymu, surinko daugiau taškų.

Viktorinos, skirtos Europos kalbų dienai, metu mokiniai ugdė gebėjimą dirbti komandoje, pagilino rusų kalbos žinias, praturtino užsienio kalbos žodyną ir tiesiog smagiai praleido laiką.