Integruotų muzikos, dailės ir etnokultūros pamokų 5b klasėje ciklas „Ką renkiesi: keltų Helovyną ar protėvių Ilges, Vėlines, Visus šventus?“

  • Paskelbė : Laima Juodagalvienė
  • Paskelbta: 2024-10-25
  • Kategorija: Renginiai

Spaudoje vis dažniau pastebime pamąstymus apie artėjančio Vėlinių laikotarpio šventes: „Pastaruoju metu Lietuvoje vis daugiau jaunimo spalio 31 dieną ima švęsti siautulingą ir bauginančią Helovyno šventę, keltų Naujuosius metus. Nieko nuostabaus, nes apie ją sukurta daug kino filmų, intriguojančiai pasakoja užsienio televizijos. Lietuviai panašiai siaučia per Užgavėnes. Gal viskas būtų gerai (juk panašiai prigijo ir šv. Valentino diena), bet šiuo rudens laikotarpiu lietuviai mini Vėlines, kurios yra susikaupimo, rimties, tylos metas. Garbinantieji Helovyną patys nežino, ką švenčia; žino tik tiek, kad reikia apsirengti kuo baisesniu padaru, šėlti, gąsdinti aplinkinius, prašyti saldainių. Išties Helovynas ir Vėlinės yra skirtingos šventės, turinčios skirtingą kilmę bei prasmę.“ Pakviesta muzikos mokytojos Jolitos Budrytės – Abromavičienės, dailės mokytoja, 5b klasės auklėtoja, etnokultūros būrelio „Etnoženklai“ vadovė Jūratė Vitkauskienė 5b klasės mokiniams, kurių dalis yra ir etnokultūros būrelio nariai, suorganizavo integruotų muzikos, dailės ir etnokultūros pamokų ciklą „Ką renkiesi: keltų Helovyną ar protėvių Ilges, Vėlines, Visus Šventus?“ Mokiniai domėjosi senaisiais Vėlinių papročiais, klausėsi našlaičių dainų ir Ilgių pasakojimų tarmiškai, analizavo rudens nostalgijos ir Vėlinių švenčių nuotaikų paralelę. Dailės pamokos metu klasė pasidalino į dvi stovyklas: vieni iš moliūgo skobė Helovyno žibintą, o kiti atstovavo tradicines šventes ir kūrė koliažą „Dūšelės“, kuriame sujungė gamtinės medžiagos atspaudus, paukštelių, simbolizuojančių mirusiųjų sielas, atspaudus, piešė liepsneles. Juk nuo seno  protėviai tikėjo, kad vėlų rudenį, užmigus gamtai, mūsų mirusiųjų artimųjų vėlės, dūšelėmis vadintos, aplanko mus sugrįždamos paukščių pavidalu.

Smagu buvo skobti moliūgą, tačiau visi nusprendėme, kad Ilgių, Vėlinių ir Visų Šventųjų šventės mums yra brangesnės, artimesnės ir jaukesnės.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas