Minėjimas Holokausto aukoms atminti

• Paskelbta: 2024-10-16

Spalio 6 dieną neformaliojo ugdymo programų „Jaunieji pasieniečiai“ ir „Jaunieji gidai“ nariai dalyvavo tradicija tapusiame minėjime Holokausto aukoms atminti Švenčionių miesto parke. Po minėjimo Švenčionyse vykome į Švenčionėlių apylinkėse esantį Platumų kaimą prie masinių žudynių aukoms atminti skirto memorialo. Gabija Stuglytė, Agneta Gaidytė, Deividas Papirtis skaitė eiles apie mūsų karšto žydų tautos atstovus, mokiniai uždegė žvakutes bei padėjo akmenukus kaip simbolį (akmuo – nedūlantis atminties ženklas, kaip įrodymas, kad žmogaus ilgimasi, jis prisimenamas“). Renginio dalyviai –Norvegijos, Vokietijos, Lenkijos ambasadoriai,  Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovė – akcentavo, jog daugiau neturi pasikartoti tokia tragedija, visi turime džiaugtis ir branginti kiekvieną dieną.